Materac nawierzchniowy MELLOW sleep o'clock

Kiedy kupić materac nawierzchniowy?

5/5 - (1 vote)

Materac nawierzchniowy należy do akcesoriów sypialnianych, które są rozwiązaniem niejednego kłopotu. Przede wszystkim uchroni nas przed większym wydatkiem, jakim jest zakup nowego materaca czy łóżka.

Jeżeli nasze dotychczasowe posłanie uległo odkształceniom, zapewne odczuwamy to boleśnie każdego ranka. Czujemy się połamani, a plecy i kark dają się nam we znaki. Do tego mamy kłopoty z zaśnięciem, bo trudno wygodnie się ułożyć i, zapewne, często budzimy się w nocy. W związku z tym wszystkim możemy chodzić sfrustrowani i pełni niechęci do życia. Wystarczy jednak, że położymy na starym łóżku materac nawierzchniowy, a powierzchnia znów będzie równa i przyjemna w użyciu.

A może niedawno kupiliśmy nowy materac, ale po kilku nocach stwierdziliśmy, że nie jesteśmy z niego zadowoleni? Posłanie jest zbyt twarde? Więc pewnie odpoczynek uprzykrzają nam uciski, a po nocy nasze mięśnie są zmęczone jakbyśmy zamiast spać, kopali rowy. Dzieje się tak, dlatego, że zbyt twardy materac nie dostosowuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała i niejako wymusza spanie na plecach. By kręgosłup zachował prawidłowy kształt pracować muszą mięśnie. Nie tylko ogromnie zmniejsza to komfort użytkowania, ale na dłuższą metę może trwale wpłynąć na nasze ciało. Jeśli jednak położymy na łóżku materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej czy lateksowej będziemy mogli cieszyć się zdrowym i wygodnym snem.

Powierzchnia zbyt miękka również źle na nas wpływa, gdyż kręgosłup nadmiernie się wygina. Czujesz, że zbytnio zapadasz się w łóżko? Materac nawierzchniowy z matą kokosową rozwiąże ten problem. Dodatkowo, za sprawą przewiewności model ten pozwoli zachować wysoką higieniczność posłania. Co więcej, nasza skóra będzie miała stały dostęp do świeżego powietrza.

Materac nawierzchniowy, szczególnie zawierający piankę lateksową, warto kupić, gdy użytkownik zmaga się z uczuleniami. Czy na domowym, lecz sfatygowanym łóżku, czy na nowym materacu sprężynowym, za sprawą takiego modelu podniesiemy higieniczność i bezpieczeństwo. Pianka lateksowa ma, bowiem wysokie właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne. Dla ochrony zdrowia, warto taki materac nawierzchniowy zabierać ze sobą na wyjazdy w trakcie, których będziemy zmuszeni spać w obcych łóżkach. Będziemy mieć gwarancję, że nie narażamy się na kontakt z bakteriami, pleśniami, grzybami i roztoczami.

Kolejną sytuacją życiową, która może skłonić nas do zakupu materaca nawierzchniowego, jest zmaganie się z nocnym przegrzewaniem i nadmierną potliwością. Jeśli obniżymy temperaturę naszego ciała o 3 stopnie Celsjusza, będziemy cieszyć się uczuciem chłodu i przyjemnej świeżości na skórze, nawet podczas letnich upałów. Jak tego dokonać? Stosując materac nawierzchniowy z hydrożelem.

Materac nawierzchniowy warto zakupić, również, gdy mamy w domu małe dziecko. Wystarczy położyć materac na podłodze i już nasza pociecha ma czyste, ciepłe i bezpieczne miejsce do zabawy.

Dodaj komentarz