Kiedy kupić materac lateksowy?

Materace lateksowe stają się coraz bardziej popularne. Ich cena jest, co prawda, dosyć wysoka, ale w zamian nabyć można bardzo dobry jakościowo towar. Materiał ten może stanowić warstwę wewnętrzną, czyli wkład materaca. Może również stanowić obicie, warstwę komfortu w modelach sprężynowych, czy w połączeniu z innymi piankami. Jakie zalety ma pianka lateksowa i kiedy warto rozważyć nabycie takiego modelu?

Przede wszystkim materace lateksowe to gwarancja zdrowego i wygodnego odpoczynku. Posłania te idealnie podpierają kręgosłup, dzięki czemu mięśnie grzbietowe mogą się zregenerować, a naturalne krzywizny układu szkieletowego są zachowane. Modele lateksowe są wygodne nie tylko użytkowane w pojedynkę, są bardzo dobrym rozwiązaniem dla pary. Wysoka elastyczność punktowa, która charakteryzuje te materace, zapewnia podparcie ciała poprzez uginanie się powierzchni pod wpływem nacisku. Pozostała część materaca nie odkształca się, zmiana pozycji jednej osoby nie jest, więc odczuwana przez partnera.

Pianka lateksowa świetnie sprawdza się w łóżeczkach dziecięcych. Zapewnia optymalne podparcie kształtującemu się kręgosłupowi zarówno niemowlaka, jak i starszej pociechy. Są najtrwalszymi materacami na rynku, co ma niebagatelny wpływ, gdy szukamy posłania dla rozbrykanego kilkulatka niejednokrotnie używającego łóżka, jako trampoliny.

Kupując materac lateksowy zwrócić należy uwagę na zawartość organicznego mleczka kauczukowego. Im więcej surowca naturalnego, względem syntetycznego, tym większa przewiewność posłania. Jeżeli użytkownikiem ma być osoba, która obficie się poci zawartość, co najmniej 20% naturalnego lateksu będzie gwarancją odpowiedniej cyrkulacji powietrza i komfortu dla skóry. Modele najbardziej ekskluzywne zawierają aż 100% organicznego surowca.

Przewiewność to cecha niezwykle istotna, gdy zależy nam na higieniczności i właściwościach antyalergicznych posłania. Zebrana wilgoć może stanowić, bowiem przyczynek do rozwoju grzybów, pleśni, bakterii czy roztoczy. Pianka lateksowa jest materiałem, który nie przepuszcza do wnętrza zanieczyszczeń, takich jak kurz czy martwy naskórek, mogących przeobrazić się w środowisko do życia szkodliwych mikroorganizmów. By być całkowicie pewnym, że materac nie będzie powodem występowania reakcji alergicznych warto wykluczyć uczulenie na lateks. Występuje ono, na szczęście niezmiernie rzadko. Jeśli nie mamy pewności, czy wystąpią niepożądane reakcje a zależy nam na modelu lateksowym rozwiązaniem jest ochronny pokrowiec. Ich stosowanie chroni użytkownika przed bezpośrednim kontaktem ciała z materacem i jest zalecane by utrzymać higieniczność posłania. Ściągane pokrowce można regularnie prać.

Dzięki swojej wytrzymałości materace lateksowe idealnie sprawdzają się na stelażach regulowanych, zarówno elektrycznie, jak i modelach z regulacją ręczną. Posłanie długo opiera się powstawaniu trwałych odkształceń. Po ustaniu nacisku powierzchnia bardzo szybko wraca do pierwotnego kształtu.

Dodaj komentarz