Materace kieszeniowe typu Pocket, Multipocket i Luxpocket

Materace kieszeniowe typu Pocket, Multipocket i Luxpocket – porównanie

4.8/5 - (47 votes)

Materace kieszeniowe, w których wkładem są pojedyncze sprężyny kieszeniowe, stanowią coraz częściej wybieraną grupę. Modele te opierają się na systemie walcowatych sprężyn, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce i ugina się indywidualnie pod wpływem nacisku ciała. Nadaje to posłaniu elastyczność punktową i sprawia, że materace kieszeniowe są idealnym rozwiązaniem zarówno dla par, jak i osób śpiących w pojedynkę.

Materace kieszeniowe podzielone są na 3 podgrupy, które różnią się od siebie ilością sprężyn umieszczonych na 1 metrze2 materaca. Ogólnie można powiedzieć, że im wyższa liczba sprężyn, tym lepsza elastyczność punktowa i lepszy komfort i właściwości zdrowotne posłania.

Materace Pocket posiadają 272 walcowate sprężyny na 1 metrze2. Pozwala to cieszyć się użytkownikowi dobrym podparciem ciała. Układ szkieletowy jest dobrze podparty, a naturalne krzywizny ciała zachowane. Można cieszyć się zdrowym i wygodnym odpoczynkiem. Te modele są najtańsze wśród materacy kieszeniowych, więc warto rozważyć ich zakup, gdy nasz budżet nie jest nieograniczony, a chcemy zapewnić sobie dobry sen.

Materace Multipocket są nieco droższe i zapewniają 508 sprężyn na 1 metrze2 materaca. Daje to użytkownikowi więcej punktów podparcia, a co za tym idzie, lepsze dostosowanie do pozycji ciała. Bez względu na fakt czy wolimy spać na boku czy plecach, możemy cieszyć się wygodą. Układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny, więc mięśnie mogą wypocząć po całodziennym wysiłku. Chroni nas to przed porannymi bólami, które mogą być odczuwane po śnie na niedobranym posłaniu.

Materace Luxpocket to najbardziej ekskluzywne i komfortowe modele z całej gamy produktów kieszeniowych. Ich wkład to aż 1000 indywidualnych, walcowatych sprężyn na 1 metrze2 posłania. Ich cena jest dosyć wysoka, ale w zamian zyskujemy niezwykle wygodne i zdrowe podłoże do snu. Tak wiele kieszeniowych sprężyn sprawia, że ciało użytkownika zyskuje wiele punktów podparcia. Powierzchnia niemal natychmiast reaguje na ruch i dostosowuje się do pozycji ciała użytkownika. Kręgosłup jest nieustannie idealnie podparty, więc układ mięśniowy wypoczywa. Sen na materacach Luxpocket jest wygodny i pozwala cieszyć się pobudkami bez bólu pleców.

Jak już wspomniano wyżej, każdy materac kieszeniowy, za sprawą elastyczności punktowej, jest dobrym rozwiązaniem dla par. Ruch jednej z osób nie przenosi się na stronę partnera i nie zakłóca jego czy jej snu. Jeżeli jeden z użytkowników jest cięższy, nie wpływa to na zakłócenie powierzchni w sposób wymuszający zmianę pozycji partnera. Osoba lżejsza nie zapada się na stronę cięższej. Wybierając materac kieszeniowy możemy wybrać materiał tworzący warstwę komfortu, może to być na przykład przewiewna i utwardzająca mata kokosowa lub wysokogatunkowe pianki. Te ostatnie podnoszą dodatkowo komfort i właściwości zdrowotne materaca. Wybór obłożenia ma również wpływ na żywotność i cenę materaca.

Bez względu na to czy wybraliśmy wariant Pocket, Multipocket czy Luxpocket należy pamiętać, że tych modeli nie wolno zginać ani opierać ich na boku. Podobnie nie należy używać ich na stelażach regulowanych, gdyż grozi to trwałym odkształceniem sprężyn.

Dodaj komentarz