Jaki materac na lato

Jaki materac na lato?

3.7/5 - (3 votes)

W naszej strefie klimatycznej nawet w najzimniejsze lato zdarzają się parne i gorące noce. Aby zaznać ulgi chowamy do szaf i na strychy zimową zmianę pościeli- puchowe kołdry i ciepłe koce. Czy jednak dobór odpowiedniego materaca jest również ważny i może pomóc nam łatwiej znieść wysoką temperaturę? Odpowiedź brzmi: tak.

Materac, by był wygodny i komfortowy do użytkowania w lecie powinien być przewiewny. Dobrze, więc sprawdzą się zarówno modele sprężynowe, jak i piankowe. Te ostatnie w zasadzie wszystkie nadają się na gorące noce. Zarówno pianka wysokoelastyczna, lateksowa, jak i zwykła poliuretanowa zapewniają dobrą przewiewność. Dzięki temu wilgoć jest odprowadzana i skóra cieszy się dostępem świeżego powietrza. Mniej się pocimy i rzadziej budzimy.

Jeżeli mowa o piance termoelastycznej nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej w okresie letnim. Pamiętajmy jednak, że optymalna temperatura panująca w pomieszczeniu, gdzie użytkowany jest materac z materiału VISCO nie powinna przekraczać 23 stopni Celsjusza. Jedynym przeciwwskazaniem do wypoczynku w czasie ciepłych miesięcy z takich modeli może być nadmierna potliwość czy skłonność do przegrzewania się użytkownika w nocy. Pianka VISCO reaguje na temperaturę ciała użytkownika, więc w takich okolicznościach korzystanie z materaca mogłoby być mniej komfortowe.

Osoby zmagające się z wyżej wymienionymi dolegliwościami mogą podnieść wygodę swojego wypoczynku korzystając z materaca nawierzchniowego wyposażonego w hydrożel. Jest to innowacyjny materiał pozwalający cieszyć się miłym uczuciem chłodu i przyjemnej świeżości. Dzieje się tak za sprawą niezwykłej właściwości hydrożelu, czyli obniżania temperatury ciała użytkownika aż o 3 stopnie Celsjusza.

Dodaj komentarz