Jaki materac dla nastolatka?

Jaki materac dla nastolatka?

5/5 - (1 vote)

Jaki materac dla nastolatka będzie najlepszym wyborem? Wejście dziecka w wiek nastoletni to szalony okres, zarówno dla niego jak i dla rodziców. Oprócz kwestii natury emocjonalnej wiele zmian zachodzi w fizjonomii młodego człowieka. Intensywny wzrost zmusza do wymiany garderoby, butów i… materaca. Trudno oczekiwać od dziecka, że przez całe życie będzie mieścić się w łóżeczku ze szczebelkami. Kiedy, więc mamy w domu dorastającą młodą damę lub kawalera należy zapewnić jej czy jemu odpowiednie miejsce do spania.

Współczesne materace są produktami, które mają dużą żywotność, więc kupując posłanie w „dorosłym rozmiarze”, zapewniamy dziecku zdrowy sen przez wiele lat. Jeżeli nasz nastolatek jest tak zwanej słusznej postury, lub gdy z dzieciństwa wyniósł nawyk spania na twardszych podłożach bardzo dobrym rozwiązaniem może być materac bonellowy. Są to materace zazwyczaj twardsze i odporne na odkształcenia. System połączonych ze sobą sprężyn w kształcie klepsydr tworzą powierzchnię, która nie zapadnie się nadmiernie nawet pod dużym ciężarem. Decydując się na formatkę bonellową za niewielkie pieniądze zapewniamy nastolatkowi porządne posłanie.

Jeśli młody człowiek jest szczupły lub lubi bardziej miękkie powierzchnie do wypoczynku warto rozważyć zakup materaca kieszeniowego. Dzięki systemowi indywidualnie pracujących sprężyn, modele te zapewniają bardzo dobre dopasowanie posłania do pozycji ciała. Jest to istotne, gdyż w okresie intensywnego wzrostu układ szkieletowy i mięśniowy jest dość mocno obciążony, szczególnie, gdy mamy w domu aktywnego sportowca. Za sprawą elastyczności punktowej, zarówno modele Pocket, Multipocket, jak i Luxpocket pozwalają ciału zregenerować się po intensywnym dniu.

Jeśli nasz nastolatek jest alergikiem lepiej materace sprężynowe zastąpić piankowymi. Bez względu na to czy wybierzemy model poliuretanowy, wysokoelastyczny, termoelastyczny czy lateksowy, będziemy mogli mieć pewność, że w posłaniu nie znajdą schronienia pleśnie, grzyby, bakterie czy roztocza. Dzieje się tak za sprawą budowy pianek wykorzystywanych w produkcji materacy. Nie wchłaniają one kurzu i zanieczyszczeń organicznych oraz za sprawą bardzo dobrej cyrkulacji powietrza skutecznie usuwają wilgoć. Jeśli szukamy materaca, który będzie służyć naszemu nastolatkowi szereg długich lat najlepiej wybrać model lateksowy czy wysokoelastyczny.

Pianka termoelastyczna to materiał, który warto wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy młody człowiek z powodu kłopotów zdrowotnych jest zmuszony dużo czasu przebywać w łóżku. Materiał ten poprzez zmniejszanie ucisków redukuje dolegliwości bólowe, bardzo dobrze wpływa na krążenie i wykazuje wysokie działanie przeciwodleżynowe. Materace poliuretanowe są tanie, lecz ich trwałość jest niższa niż w przypadku innych modeli. Nie stanowi to wady, gdy nastolatek jest, na przykład wielbicielem zwierząt. Jeśli jej czy jego ukochany kot, pies czy jaszczurka zniszczą materac bez zbytniego obciążania budżetu będziemy mogli wymienić posłanie.

Dodaj komentarz