Co zrobić ze zniszczonym łóżkiem

Co zrobić ze zniszczonym łóżkiem?

4.7/5 - (3 votes)

Może zdarzyć się, że odpoczynek na dotychczasowym materacu czy wersalce nagle staje się niewygodny. Ciężko jest ułożyć się do snu, podczas nocy budzimy się, a rano dokucza nam ból ciała. Warto wtedy przyjrzeć się powierzchni łóżka. Jeżeli zauważymy nawet niewielkie odkształcenia powinniśmy poważnie zastanowić się nad zmianą posłania. Nawet ledwo zauważalne gołym okiem zagłębienia mogą znacząco, i to w sposób negatywny, odbić na naszym samopoczuciu i zdrowiu.

Stary sprzęt najlepiej oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Możemy zrobić to na własną rękę lub, jeśli mamy gdzie przechować stare łóżko, poczekać na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Jeżeli postanowimy zmienić łóżko może być to dobry moment, by zamienić starą wersalkę lub tapczan na materac. Najmocniej taką zamianę odczują osoby śpiące z partnerem, gdyż im mocno może dawać się we znaki wgłębienie w miejscu łączenia połówek. Materace gwarantują jednolitą powierzchnię, równie wygodną na całej swojej przestrzeni. Jeżeli zdecydujemy się na model z wysoką elastycznością punktową (a takie są polecane, jako posłania dla dwojga) bez względu na obraną pozycję każdy z użytkowników będzie mógł cieszyć się wygodnym wypoczynkiem. Nawet w sytuacji, gdy z materaca korzystają osoby znacznie różniące się od siebie wagą, nie ma kłopotu, że ruch jednego z partnerów przeniesie się na drugą stronę łóżka i zakłóci sen drugiemu użytkownikowi.

Jeśli nie chcemy lub nie możemy w danej chwili wymienić starego, niewygodnego posłania istnieje możliwość przedłużenia okresu jego użytkowania. W tym celu należy zastosować materace nawierzchniowe. Jest to grupa produktów, które mają za zadanie wyrównywać zniekształconą powierzchnię i pozwolić śpiącym cieszyć się na powrót zdrowym i wygodnym snem. Są one wykonane z różnych materiałów, więc każdy znajdzie model odpowiadający indywidualnym potrzebom i obok wyrównania powierzchni będziemy mogli cieszyć się dodatkowymi korzyściami. Jeśli wolimy spać na powierzchniach twardszych można wybrać materac nawierzchniowy wyposażony w matę kokosową. Materiał ten nie tylko podniesie poziom twardości starego łóżka, ale również zapewni bardzo dobrą przewiewność. Dobrze wpływa to na komfort snu, nawet podczas ciepłych nocy skóra ma dostęp do świeżego powietrza. Właściwa cyrkulacja powietrza to również cecha, którą zapewnimy sobie wybierając modele nawierzchniowe z wysokogatunkowych pianek.

Jeżeli zależy nam na dodatkowych właściwościach zdrowotnych można wybrać materac nawierzchniowy termoelastyczny. Materiał ten wyraźnie zmniejszy twardość dotychczasowego posłania, uchroni nas przed uciskami i zapewni właściwości przeciwodleżynowe. Może to być bardzo pomocne, gdy z powodu choroby czy urazu będziemy zmuszeni dłużej przebywać w łóżku. Ciekawym typem materaca nawierzchniowego, który oprócz wyrównania powierzchni daje nam dodatkowe korzyści są modele z hydrożelem. Materiał ten obniża temperaturę ciała o 3 stopnie Celsjusza i daje miłe uczucie świeżości. Doskonale sprawdzi się, więc w okresie upałów i użytkowany przez osoby mocno się pocące i przegrzewające się w nocy.

Dodaj komentarz