Materace dla gości

Materace dla gości

5/5 - (3 votes)

Zapewne większości z nas zdarzyły się odwiedziny niespodziewanych gości. Pół biedy, kiedy mamy wolny pokój czy choćby rozkładaną kanapę, na której rodzina czy znajomi mogliby spędzić noc. Co zrobić w sytuacji, gdy warunki mieszkaniowe nie pozwalają nam na osobny kącik sypialniany dla gości?

Na rynku znajduje się wiele modeli, które mogą stanowić formę materaca awaryjnego. Przede wszystkim, warto zastanowić się na zakup specjalnych produktów dla gości. Są to modele piankowe, które transportowane są i przechowywane w formie stosunkowo niedużego rulonu. Mogą, więc, na co dzień spoczywać w szafie czy bieliźniarce i być pod ręką w momencie, gdy rodzina czy znajomi zechcą nas odwiedzić i zostać na noc. Dużą zaletą modeli dla gości jest to, że zazwyczaj cechują się one średnią twardością, czyli taką, która jest preferowana przez większość użytkowników.

Decydując się na materac nawierzchniowy możemy przedłużyć życie sfatygowanej kanapy czy wersalki. Modele wyposażone w matę kokosową czy dobrej jakości piankę usztywniają i wyrównują zniekształconą powierzchnię starego łóżka. Pozwala to na sen nieokupiony bólem kolejnego poranka. Materac nawierzchniowy może być również dobrym rozwiązaniem, gdy rozkładana kanapa jest zbyt twarda. Zastosowanie na przykład pianki termoelastycznej zmiękcza powierzchnię do wypoczynku, zapobiega uciskom i pozwala na wygodny sen. Modele nawierzchniowe mogą również posłużyć, jako posłanie położone bezpośrednio na podłodze. Produkty z tej grupy warto mieć w domu również dlatego, że bardzo dobrze sprawdzają się jako maty do ćwiczeń lub podkład do zabawy dla dzieci. Można również zabrać je ze sobą na działkę lub pod namiot, albo jako posłanie, gdy sami jedziemy w gości i nie chcemy dokładać zachodu gospodarzom.

Jako materac awaryjny może również posłużyć najprostszy model wykonany ze zwykłej pianki poliuretanowej. Produkty te są raczej tanie i łatwo je zwinąć celem przechowywania. Można również nabyć model składany. Materace poliuretanowe dają dobre podparcie układowi szkieletowemu użytkownika. Dzięki niewygórowanej cenie nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu wymiana, gdy ulegnie przypadkowemu zalaniu lub zniszczeniu.

Niektóre osoby trzymają w domu dmuchane materace. Rozwiązanie to ma zalety, gdyż po złożeniu produkty te zajmują niewiele miejsca. Można wybrać model jednoosobowy lub większy, który będzie służył parze. Jeżeli zaopatrzymy się w pompkę elektryczną nadmuchiwanie go nie będzie stanowić większego kłopotu. Warto jednak mieć na względzie, iż te modele są mniej odporne na zniszczenie niż materace piankowe, nawet najtańsze. Źle uprzątnięta podłoga czy spadający ostry przedmiot, a nawet ingerencja zwierzęcia, mogą skutkować dziurą i spuszczeniem powietrza. O ile na naderwanym materacu poliuretanowym da się spać, to uszkodzenie modelu dmuchanego wymaga interwencji. Może się zdarzyć, że nawet po naklejeniu łaty materac nie będzie już tak szczelny. Istnieje również ryzyko uszkodzenia się zaworu, co również może grozić pobudką gości na poziomie podłogi.

Dodaj komentarz