Wszystko o materacach wysokoelastycznych

Jeżeli zależy nam nie tylko na komforcie, ale zdrowotnych korzyściach nocnego odpoczynku warto zastanowić się nad zakupem materaca z pianki wysokoelastycznej. Inna nazwa tego materiału to pianka HR (High Resiliense Foam). Surowiec ten sprawdza się zarówno, jako wkład, jak i wierzchnia warstwa, na przykład w materacach kieszeniowych.

Materiał ten zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, sen jest nie tylko komfortowy, ale i zdrowy. Posłanie z pianki HR cechuje się wysoką elastycznością punktową. Materac odkształca się tylko w miejscu nacisku. Jest to istotne, szczególnie, gdy materac służy dwóm osobom. Pianka wysokoelastyczna chroni nie tylko układ szkieletowy, ale również stanowi dobre rozwiązanie dla alergików. Materiał ten jest syntetyczny, nie stanowi, więc pożywienia dla szkodliwych mikroorganizmów. Jego budowa uniemożliwia przedostawanie się do środka posłania zanieczyszczeń. Kurz, nie tylko sam stanowi alergen, ale jest również doskonałym siedliskiem dla roztoczy. Pianka nie wchłania martwego naskórka, dzięki czemu nie gromadzi pożywienia dla niebezpiecznych żyjątek. Porowata struktura materaca zapewnia cyrkulację w jego wnętrzu, a co za tym idzie, odprowadzenie wilgoci. Blokuje to rozwój pleśni.

Materace wysokoelastyczne dzięki wspomnianej już, dobrej cyrkulacji powietrza, pozwalają skórze oddychać. Będą, więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z nadmierną potliwością. W celu zwiększenia komfortu, materace z pianki wysokoelastycznej często posiadają różne strefy twardości. Modele te są tak profilowane, by zapewnić optymalne podparcie ciała. Posłania mogą posiadać 3, 5 lub 7 stref twardości. Ich celem jest zapewnienie optymalnego podparcia ciału w cięższych partiach. Twardsza część umieszczona jest, na przykład, na wysokości bioder. Zapobiega to zbytniemu zapadaniu się danej części ciała, dzięki czemu układ szkieletowy utrzymany jest w pozycji naturalnej.

Zaletą materacy wysokoelastycznych jest ich stosunkowo niewielka waga. Ma to niebagatelny wpływ, jeśli chcemy dbać o higieniczność materaca i wydłużyć jego żywotność. Lżejsze posłanie można łatwiej przewracać, co jest zalecane robić co najmniej raz na pół roku. Materac nie będzie się tak szybko zużywał i odkształcał, niż miałoby to miejsce gdyby nie był przewracany. Materac ten można stosować na stelażach regulowanych. Niewielki ciężar nie będzie utrudniał korzystania z mechanizmu. Pomimo niskiej wagi i dobrej przewiewności materiał ten należy do najbardziej wytrzymałych. Pamiętajmy, by kłaść materac z pianki HR na stelażu elastycznym. Dzięki temu podkreślimy jego właściwości i wydłużymy czas użytkowania.

Dodaj komentarz