Charakterystyka materacy termoelastycznych.

Bez względu na to, czy używamy określenia pianka termoelastyczna, VISCO, leniwa (lazy foam) czy z pamięcią (memory foam) możemy mieć pewność, że materac wykonany z tego materiału to gwarancja zdrowego i wygodnego snu.

Surowiec ten to jeden z najnowszych wynalazków wykorzystywanych w produkcji akcesoriów do sypialni. Pianka termoelastyczna została wynaleziona w latach 70. XX wieku. Przed naukowcami pracującymi w laboratoriach NASA postawiono zadanie stworzenia materiału, który zapewniłby optymalny komfort astronautom przebywającym w przestrzeni kosmicznej. Wynikiem ich pracy jest właśnie pianka VISCO.

Materace termoelastyczne mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby śpiące w pojedynkę, jak i na łóżkach dla dwóch osób. Dzięki wysokiej elastyczności punktowej, powierzchnia modeli z pianki leniwej idealnie dostosowuje się do kształtu kręgosłupa, bez względu na to, jaką użytkownik obierze pozycję. Jest to niezwykle istotne, gdyż zachowanie naturalnych krzywizn układu szkieletowego pozwala odpocząć mięśniom, a więc zapobiega bólom pleców. Co więcej, materace termoelastyczne przyjemnie otulają, dzięki czemu szybciej znajdujemy wygodną pozycję, co skraca czas zasypiania. Dzięki elastyczności punktowej, nawet intensywny ruch partnera, na przykład przy wstawaniu, nie jest odczuwalny na drugiej połowie łóżka. Użytkownicy nie przeszkadzają sobie wzajemnie.

Pianka VISCO jest materiałem antyalergicznym. Nie dosyć, że sam nie uczula to struktura materiału nie pozwala na przedostawanie się do wnętrza posłania zanieczyszczeń mogących stanowić środowisko do rozwoju roztoczy, pleśni, grzybów czy bakterii.

Dzięki swojej niewielkiej wadze i wytrzymałości, materace termoelastyczne mogą być stosowane na stelażach regulowanych, zarówno ręcznie, jak i elektrycznie. Jest to niezwykle przydatna właściwość, zważywszy na fakt, że pianka z pamięcią, ma nieprzeciętne właściwości zdrowotne. Bardzo dobrze sprawdzi się użytkowana przez ludzi, którzy spędzają wiele czasu w łóżku. Jest to, więc dobre rozwiązanie dla rekonwalescentów czy osób starszych. Pianka termoelastyczna stanowi ochronę przed powstawaniem odleżyn. Pianka VISCO dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika pod wpływem wydzielanego ciepła. W miejscu, gdzie rozwija się stan zapalny ciało jest bardziej rozgrzane, więc posłanie mocniej się odkształca, co zmniejsza nacisk a tym samym ból. Śpiąc na materacu termoelastycznym możemy mieć pewność, że żadna z partii naszego ciała nie będzie poddana nadmiernemu uciskowi. Ma to niebagatelny wpływ na zachowanie prawidłowego krążenia krwi w organizmie. Pianka leniwa będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, mających kłopoty z krążeniem.

Dodaj komentarz