Charakterystyka materacy lateksowych.

Materace lateksowe, pomimo dość wysokiej ceny, zyskują coraz większość popularność. Jest to związane ze świetnymi właściwościami, jakimi cechuje się materiał, z jakiego są wykonane.

Modele lateksowe mogą występować w dwóch wariantach. Pierwszy stanowi połączenie naturalnego mleczka kauczukowego z surowcem syntetycznym. Za dobre jakościowo uważa się te materace, które zawierają, co najmniej 20% materiału organicznego. Za najzdrowsze i najwygodniejsze uznaje się materace wykonane w 100% z naturalnego lateksu. Wariant taki jest szczególnie polecany osobom, które mają skłonność do uczuleń wywoływanych przez substancje chemiczne.

Im większa zawartość organicznego mleczka kauczukowego w materacu, tym lepsze właściwości posłania. Surowiec naturalny gwarantuje odpowiednią przewiewność materiału. Dzięki dobremu odprowadzaniu wilgoci i strukturze nie pozwalającej na absorpcję kurzu i zanieczyszczeń organicznych, pianka lateksowa jest polecana dla alergików. Jedyną kwestią, którą należy wykluczyć u potencjalnego użytkownika jest alergia na lateks. Na szczęście, taka relacja alergiczna występuje niezmiernie rzadko. Stosowanie pokrowców i nakładek ochronnych, które chronią przed bezpośrednim kontaktem ciała z powierzchnią materaca, zmniejsza jeszcze ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Jeśli cierpimy z powodu innych alergii pianka lateksowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Pianka lateksowa jest materiałem, który wykazuje się elastycznością punktową. Dzięki temu jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno na łóżka pojedyncze, jak i te, które służą parze. Powierzchnia materaca odkształca się jedynie w miejscu nacisku. Partnerzy nie przeszkadzają sobie wzajemnie, nawet zmieniając pozycję czy wstając łóżka. Ruch nie jest odczuwalny na drugiej połowie posłania. Elastyczność punktowa gwarantuje idealne podparcie kręgosłupa. Bez względu na pozycję, w której śpimy układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Jest to niezwykle istotne dla naszego komfortu i zdrowia. W przeciwnym razie, bowiem mięśnie, celem zachowania odpowiedniej pozycji kręgosłupa zmuszone byłyby do intensywnej pracy. Skutkiem tego mogłyby być bóle pleców i szyi.

Materace lateksowe są bardzo dobrym rozwiązaniem do łóżeczek dziecięcych. Gwarantują prawidłowy rozwój kształtującemu się układowi mięśniowo-szkieletowemu niemowląt. Modele z pianki lateksowej mogą z powodzeniem być stosowane na stelażach regulowanych, zarówno elektrycznie, jak i ręcznie. Są lekkie, nie będą utrudniać, więc korzystania z mechanizmów, na przykład schowka na pościel. Niewielka waga jest również sporym ułatwieniem, szczególnie w przypadku modeli na podwójne łóżka, kiedy będziemy chcieli przewrócić materac. Jest to zalecane, by wydłużyć żywotność posłania i ułatwia zachowanie higieniczności. Pianka lateksowa jest najbardziej wytrzymałym materiałem, jaki stosowany jest do produkcji materacy. Stanowi, więc inwestycję na wiele lat.

Pianka lateksowa jest surowcem wykorzystywanym, jako wkład materacy lub warstwa wierzchnia.  Jeśli chcemy dłużej korzystać ze starego posłania, lub zabezpieczyć nowe przed zniszczeniem, warto przemyśleć zakup lateksowego materaca nawierzchniowego.

Dodaj komentarz