Najlepszy materac dla osoby puszystej.

Jedną z najważniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę podczas doboru materaca jest odpowiedni dobór twardości. Od tej właściwości, w głównej mierze, zależą zdrowotne korzyści płynące ze snu i wygoda odpoczynku. Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę dobierając twardość materaca jest waga naszego ciała.

Ogólna zasada głosi, że im większa masa ciała użytkownika, tym twardszy powinien być materac. Zaznaczyć jednak należy, że odczucia subiektywne również będą, w pewnym stopniu, uzależnione od wskazania wagi. Osoba szczupła będzie uważać za zdecydowanie zbyt twardy, materac, który dla osoby puszystej okaże się zbyt miękki.

Jeżeli waga naszego ciała jest duża warto zwrócić uwagę na modele twarde, czyli H3. Są one polecane użytkownikom, których waga waha się między 80 a 110 kg. Jeśli waga osoby przekracza tę górną granicę najwygodniejszy i dający zdrowe podparcie ciała będzie prawdopodobnie materac bardzo twardy, który oznacza się symbolem H4. W sytuacji jednak, gdy waga jest zbliżona do tych umownych granic warto wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik, czyli wzrost. Osoba ważąca 110 kg, która jest bardzo wysoka może odbierać, jako bardziej komfortowy materac o twardości średniej.

Jeżeli partnerem osoby puszystej jest człowiek szczupły należy odpowiednio dobrać materac. Można zakupić dwa osobne materace, dostosowane pod względem twardości do potrzeb każdego z użytkowników. Dostępne są również modele podwójne, ale podzielone na dwie części, z których każda może mieć inną twardość. Jeśli jednak para zdecyduje się na jednolity, duży materac zaleca się by dostosowany był do potrzeb osoby cięższej. W takim przypadku, szczególnie istotne jest, by posłanie charakteryzowało się elastycznością punktową. Pozwoli to zapobiec odczuwaniu ruchów jednej osób na stronie partnera.

Dla osób puszystych, śpiących w pojedynkę, bardzo dobrym rozwiązaniem będą materace bonellowe. Szczególnie modele pokryte matą kokosową cechują się dużą twardością. Dodatkowo, materiał ten zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, co zapewnia uczucie świeżości i zmniejsza kłopoty z nadmiernym poceniem. Formatka bonellowa jest niezwykle wytrzymała i pomimo niskiej ceny stanowi inwestycję na długi czas.

Dla osób tęższych można wybrać również modele wykonane z wysokogatunkowych pianek: lateksowej i wysokoelastycznej. Materiały te cechują się dobrą przewiewnością i elastycznością punktową. Są również zalecane dla alergików. Bardzo wysoki komfort i zdrowe podparcie osobie puszystej może zapewnić formatka pocket, obłożona, na przykład, wspomnianą wyżej matą kokosową.

2 komentarze

  • Daniel

    12 stycznia 2017

    A czy możecie polecić jakiś konkretny materac bonellowy dla mnie, waga 100 kg, wzrost 185, i tak jak pisze w Waszym artykule twardość H3?
    Moja waga odpowiada przedziałowi H3, ale ja ogólnie także bardzo lubię twarde materace 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz