Wszystko o materacach nawierzchniowych

Wszystko kiedyś się niszczy, dotyczy to również materacy czy wersalek. Nocny odpoczynek na odkształconej, nierównej powierzchni jest nie tylko niewygodny, ale i niezdrowy. Jeśli z jakichś względów podjęliśmy decyzję o niewymienianiu posłania na nowe nie trzeba zmuszać się do niekomfortowego i źle wpływającego na nasze ciało snu. Kupując materac nawierzchniowy możemy poprawić jakość naszego posłania. Model taki dobrze sprawdzi się również z nowym materacem. Podniesiemy dodatkowo standard naszego snu i ułatwimy sobie zachowanie higieniczności łóżka.

Materace nawierzchniowe, dzięki temu, że są stosunkowo cienkie i łatwo je zwinąć, nie sprawiają kłopotu z przechowywaniem. Mogą, więc służyć, jako wyjście awaryjne podczas niespodziewanej wizyty gości, których trzeba przenocować. Materace te łatwo transportować. Są, więc świetną alternatywą na wyjazdy na łono natury. Zapewnią sen wygodniejszy i zdrowszy niż jakikolwiek śpiwór. Materace nawierzchniowe dobrze sprawdzą się rozpostarte na podłodze, jako mata do ćwiczeń czy bezpieczne miejsce zabawy dla dziecka.

Modele te zazwyczaj posiadają ściągany pokrowiec. Regularne pranie ma niebagatelny wpływ na zachowanie higieniczności posłania. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z alergią. Osoby uczulone powinny zwrócić uwagę na materace nawierzchniowe wykonane z wysokogatunkowych pianek: lateksowej, wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materiały te, dzięki swej budowie, nie wchłaniają kurzu i zanieczyszczeń organicznych. Wykazują się też dużą przewiewnością, dzięki czemu bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Pianki są materiałami pochodzenia syntetycznego, przez co nie stanowią pożywki dla szkodliwych mikroorganizmów. Te trzy cechy sprawiają, że bakterie, roztocza, pleśnie ani grzyby, nie mają możliwości rozwoju. Pozwala to zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować, reakcje uczuleniowe. Materace nawierzchniowe są świetną alternatywą dla osób zmagających się z alergią, zmuszonych korzystać z tradycyjnych wersalek czy materacy sprężynowych, we wnętrzu, których znajduje się sporo miejsca dla zanieczyszczeń i alergenów.

Materace nawierzchniowe wyrównują powierzchnię łóżka. Wersalka z przerwą na środku czy zapadnięty materac, mogą być wciąż użytkowane bez nieprzyjemnych doznań śpiącego. Kupując nowy materac i dobierając do niego model nawierzchniowy optymalizujemy dopasowanie się posłania do naszego ciała. Kręgosłup ma dodatkowe podparcie a sen jest jeszcze bardziej komfortowy. Osoby preferujące twardsze powierzchnie do nocnego odpoczynku powinny zwrócić uwagę na materace nawierzchniowe z matą kokosową. Jest to też dobry wybór dla amatorów ekologii, gdyż jest to materiał organiczny. Mata kokosowa zapewnia nie tylko odpowiednie usztywnienie posłania, ale jest również materiałem bardzo przewiewnym. Cyrkulacja powietrza dobrze wpływa na kondycję skóry i pomaga uporać się z nadmierną potliwością, nawet podczas ciepłych miesięcy.

Dodaj komentarz