Kiedy warto kupić materac wysokoelastyczny?

Kiedy warto kupić materac wysokoelastyczny?
5 ilość ocen: 1

Pianka wysokoelastyczna jest jednym z najnowszych surowców używanych do produkcji materacy. O jej niezwykłych właściwościach można przekonać się bardzo szybko. 

Jeśli naciśniemy piankę HR i nacisk ten ustanie powierzchnia wróci do pierwotnego kształtu niemal od razu. Materiał ten, jak można zauważyć, występuje pod dwoma nazwami: pianka wysokoelastyczna i pianka HR, czyli High Resiliense Foam. Surowiec ten wykorzystywany jest zarówno, jako wkład, jak i warstwa komfortu, na przykład w materacach sprężynowych czy poliuretanowych.

Na materac wysokoelastyczny warto zdecydować się, gdy zależy nam na zdrowym i komfortowym śnie. Materiał ten charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Cecha ta gwarantuje idealne dostosowanie się powierzchni materaca do ciała. Kręgosłup, bez względu na obraną pozycję, zachowuje naturalne krzywizny, więc mięśnie grzbietowe mogą odpocząć. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, ruch nie przenosi się po powierzchni posłania. Dzięki temu model taki jest świetnym rozwiązaniem dla konsumentów szukających materaca na łóżko dwuosobowe.

Otwartokomórkowa budowa gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza. Zapewnia ona odprowadzanie wilgoci z materaca i korzystanie wpływa na naszą skórę podczas snu. Jeśli wybierzemy model uwzględniający strefy twardości, będziemy mogli cieszyć się, ze względu na dodatkowe nacięcia, jeszcze większą przewiewnością, która wyraźnie zmniejsza problem nadmiernej potliwości. Strefy twardości optymalizują dostosowanie się powierzchni do ciała, zapobiegają nadmiernemu zapadaniu się cięższych partii ciała. Materace wysokoelastyczne można nabyć w wariantach z trzema, pięcioma lub siedmioma strefami.

Na materac z pianki HR warto zwrócić uwagę, gdy użytkownik zmaga się z alergią. Materiał syntetyczny, jakim jest pianka wysokoelastyczna, nie stanowi pożywki dla chorobotwórczych mikroorganizmów. Materace te nie wchłaniają kurzu i zanieczyszczeń organicznych, na przykład martwego naskórka, nie tworzy się, więc środowisko do rozwoju szkodliwych żyjątek, takich jak roztocza. Doskonała cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci chronią przed pleśnią, grzybami i bakteriami.

Pianka wysokoelastyczna doskonale sprawdzi się w łóżeczku dziecięcym, zarówno noworodka, jak i starszego szkraba. Jest jednym z najwytrzymalszych materiałów, ustępuje jedynie piance lateksowej. Długo, więc będzie opierać się podskokom i fikołkom, które uwielbiają w łóżku uprawiać kilkulatki.

Materace wysokoelastyczne będą dobrym wyborem, gdy szukamy modelu, który można stosować na stelażach regulowanych. Są stosunkowo lekkie, nie będą, więc stanowić utrudnienia przy korzystaniu z mechanizmu, bez względu na to czy łóżko wyposażone jest w regulację elektryczną, czy ręczną.

Jeżeli nie chcemy zmieniać całego materaca czy tapczanu, ale nasze dotychczasowe posłanie odkształciło się i stało niewygodne, pianka wysokoelastyczna świetnie sprawdza się w materacach nawierzchniowych. Będziemy mogli cieszyć się zdrowym i wygodnym snem.

Dodaj komentarz