Kiedy warto kupić materac termoelastyczny?

Materace termoelastyczne to jedne z najważniejszych sypialnianych wynalazków XX wieku. Materiał, z którego są wykonane może występować pod nazwami: memory (pianka z pamięcią), lazy foam (leniwa pianka) albo VISCO. Surowiec ten jest zasługą badaczy z NASA, którzy szukali rozwiązania zapewniającego maksymalny komfort astronautom przebywającym w przestrzeni kosmicznej. Tak w latach 70. stworzono piankę termoelastyczną, która dostosowuje się do ciała użytkownika reagując na jego temperaturę. Materiał przyjemnie otula, dając jednocześnie bardzo dobre podparcie układu szkieletowego.

Modele te wykazują się niezwykle wysoką elastycznością punktową. Posłanie z pianki VISCO powinno więc zainteresować osoby szukające materaca do łóżka dwuosobowego. Materac nie pozwala na przenoszenie się drgań wynikających z ruchów jednej osoby na stronę partnera. Użytkownicy nie budzą się, więc wzajemnie.

Pianka leniwa jest idealnym rozwiązaniem dla osób zmuszonych do długotrwałego przebywania w łóżku, na przykład seniorów czy rekonwalescentów. Lazy foam ma niepowtarzalne właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Materiał ten może być używany na stelażach ruchomych, z regulacją zarówno manualną, jak i elektryczną. Pianka VISCO dostosowuje się do kształtu ciała, nie pozwala na nadmierny ucisk, nawet w cięższych partiach. W połączeniu z porowatą strukturą pianki bardzo korzystnie wpływa to na zachowanie prawidłowego krążenia krwi. Materac termoelastyczny będzie, więc świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu kłopotów ze strony układu krążeniowego.

Jeśli cierpisz na bóle, wynikające na przykład z zapalenia stawów, pianka VISCO zmniejszy przykre dolegliwości. W miejscach zmienionych chorobowo zwiększona jest temperatura ciała, przez co powierzchnia mocnej się odkształca. Ucisk jest słabszy, a co za tym idzie, ból się zmniejsza.

Pianka termoelastyczna to świetne rozwiązanie dla osób, którym dokuczają reakcje uczuleniowe. Materiał jest w pełni hipoalergiczny. Co więcej, struktura pianki nie pozwala na gromadzenie się wewnątrz posłania kurzu (który sam jest alergenem) i zanieczyszczeń organicznych, które mogą stanowić środowisko do rozwoju chorobotwórczych żyjątek: bakterii, roztoczy, pleśni czy grzybów.

Materac termoelastyczny zapewnia komfort i zdrowy sen kobietom ciężarnym i w czasie połogu. Co jest niezwykle istotne, dla organizmu w tym niezwykłym, ale niezwykle męczącym okresie życia.

Pianka termoelastyczna może stanowić wkład materaca, ale równie dobrze sprawdza się, jako obicie. W tym drugim przypadku, możemy cieszyć się dobroczynnymi właściwościami pianki VISCO nawet nie wydając bardzo dużej kwoty, na przykład, gdy stanowi warstwę komfortu modelu bonellowego czy wykonanego z pianki poliuretanowej.

Dodaj komentarz