Kiedy warto kupić materac kieszeniowy?

Kiedy warto kupić materac kieszeniowy?
5 ilość ocen: 1

Doby materac kieszeniowy to gwarancja wygody i zdrowego snu. Wkład ten jest nowszą, lepszą wersją znanej chyba wszystkim formatki bonellowej. System sprężyn w kształcie klepsydr połączonych w jednolitą powierzchnie stosowany był w wersalkach i tapczanach. Materace kieszeniowe mają wnętrze zbudowane z pojedynczych, walcowatych sprężynek, umieszczonych w indywidualnych przegródkach. 

Materace kieszeniowe będą dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie zdrowy i komfortowy sen. Dzięki temu, że sprężyny uginają się pojedynczo, pod naciskiem ciała ruch nie przenosi się po całej powierzchni posłania. Jest to właściwość bardzo korzystna, gdy materac ma służyć dwóm osobom. Partnerzy nie przeszkadzają sobie wzajemnie podczas nocnego odpoczynku. Elastyczność punktowa to również gwarancja dopasowania się materaca do ciała śpiącego, bez względu na obraną pozycję. Dzięki temu układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Mięśnie nie muszą pracować, by podtrzymywać kręgosłup.

Formatka pocket występuje w wielu wersjach. Każdy z nas może dobrać materac do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim, modele kieszeniowe można nabyć w trzech wariantach, w zależności od ilości sprężyn na metr2. Im większa ich ilość, tym lepsze właściwości ma materac. Pocket to modele, w których umieszczono 272 sprężyny/m2. Dają dobre podparcie kręgosłupa i bardzo wygodny sen. Dużo większy komfort snu i dbałość o układ szkieletowy zapewnimy sobie kupując wariant Multipocket, gdzie na metr2 posłania składa się 508 sprężyn. Jeżeli chcemy sobie zapewnić optymalne warunki snu, zarówno pod względem właściwości zdrowotnych, jak i jakości nocnego wypoczynku, warto rozważyć zakup materaca Luxpocket. Model ten gwarantuje aż 1000 indywidualnych sprężynek w 1 metrze2 posłania.

Decydując się na materac kieszeniowy możemy wybrać czy chcemy posłanie uwzględniające strefy twardości czy nie. Strefy te dodatkowo wpływają na wygodę i zdrowotne korzyści wynikające ze snu. Materac podzielony jest na odcinki twardsze i bardziej miękkie. Twardsze mają za zadanie podtrzymywać cięższe partie ciała przed nadmiernym zapadaniem, a więc zaburzeniem naturalnych krzywizn układu szkieletowego. Można zdecydować się na model z trzema, pięcioma, a nawet siedmioma strefami twardości.

Materace kieszeniowe mogą być obłożone różnymi materiałami. Wybierając piankę poliuretanową zmniejszamy cenę posłania, ale musimy liczyć się z faktem, że będzie wymagała wymiany szybciej niż inne surowce. Mata kokosowa to materiał organiczny, bardzo dobrze przepuszczający powietrze. Pomaga zmniejszać pocenie, ale zwiększa twardość powierzchni. Pianka termoelastyczna dostosowuje się do pozycji ciała pod wpływem temperatury, ma nieprzeciętne właściwości ortopedyczne i pozwala zapobiegać odleżynom. Pobudza krążenie krwi i zmniejsza dolegliwości bólowe. Pianka wysokoelastyczna i lateksowa to gwarancja bardzo dobrego podparcia i długiej żywotności posłania.

Dodaj komentarz