Charakterystyka materacy bonellowych.

Charakterystyka materacy bonellowych.
4.8 ilość ocen: 4

Materace bonellowe należą do najbardziej wytrzymałych modeli. Ich wkład stanowi system sprężyn w kształcie klepsydry, które połączone są ze sobą drutem. Budowa taka sprawia, że modele te charakteryzują się elastycznością powierzchniową. Pod wpływem nacisku ugina się cała powierzchnia posłania. Wiąże się to z korzyściami, gdyż nie występuje problem nadmiernej eksploatacji jednej partii materaca. Potrzeba wiele czasu, by powstały trwałe odkształcenia. Formatka bonellowa jest, więc inwestycją na długi czas.

Dzięki niezwykłej żywotności materace te polecane są dla osób o dużej masie ciała. Dobrze sprawdzają się również w łóżkach dziecięcych, zaleca się stosowanie tego typu materacy po ukończeniu przez pociechę szóstego roku życia. Materac będzie długo opierał się intensywnej eksploatacji w postaci skoków czy przewrotów.

Ten rodzaj materaca jest polecany osobom tęższym również, dlatego, że system połączonych sprężyn zabezpiecza użytkownika przed nadmiernym zapadaniem się. Modele bonellowe są zaliczane do posłań raczej twardych, więc ludzie o większej masie ciała uznają je za wygodne. Ze względu na elastyczność powierzchniową zaleca się, by do łóżka podwójnego wybierać inne modele. Na materacu bonellowym ruch każdego z partnerów jest, bowiem odczuwany przez drugą osobę. Co więcej, kiedy współużytkownik położy się obok, może to skutkować odkształceniem posłania na tyle wyczuwalnym, że zmusi nas to do zmiany ułożenia ciała. Znacząco zaburza to ciągłość i komfort snu.

Formatka bonellowa może być obłożona warstwą komfortu wykonaną z różnych materiałów. Bardzo często występuje w połączeniu z matą kokosową. Ten naturalny surowiec zwiększa twardość i wytrzymałość posłania. Co więcej, gwarantuje bardzo dobrą cyrkulację powietrza w materacu. Warstwa wierzchnia wykonana z pianek sprawia, że powierzchnia jest bardziej miękka. Poprawiają się również właściwości antyalergiczne materaca. Formatka bonellowa, ze względu na swoją budowę, pozostawia sporo miejsca wewnątrz posłania, gdzie mogą się zbierać się zanieczyszczenia organiczne i kurz. Zabrudzenia te, zwłaszcza w połączeniu z wilgocią, mogą stanowić bardzo dobre środowisko rozwoju dla alergenów: roztoczy, pleśni, grzybów i bakterii. Pianki, zwłaszcza wysokogatunkowe (lateksowa, wysokoelastyczna i termoelastyczna), nie przepuszczają zanieczyszczeń do wnętrza materaca. Dobrej jakości pianki poprawiają komfort materaca i zwiększają dopasowanie się powierzchni do kręgosłupa.

Materace bonellowe są jednymi z najtańszych na rynku. Dzięki wysokiej jakości materiałom, z których są wykonane mogą z powodzeniem służyć wiele lat. Jako jedyne mogą być stosowane na stelażach twardych, które wymagają mniejszych nakładów pieniężnych niż modele elastyczne.

Dodaj komentarz