Materiały tworzące materace – pianka HR.

Materiały tworzące materace – pianka HR.
4.8 ilość ocen: 4

Pianka wysokoelastyczna może występować również pod nazwą pianka HR, czyli High Resiliense Foam. Jest to nowsza, cechująca się o wiele lepszymi właściwościami odmiana pianki poliuretanowej.

Zbudowana jest ona milionów pęcherzyków, które nadają temu materiałowi bardzo dobre walory ortopedyczne. Struktura tego surowca zapewnia również świetną przewiewność posłania. Ma to duże znaczenia z dwóch powodów. Po pierwsze, w materacu nie gromadzi się wilgoć. Po drugie, zwiększa się komfort użytkowania. Skóra śpiącego ma dostęp do świeżego powietrza, więc zmniejsza się wydzielanie potu.

Pianka HR cechuje się wysoką elastycznością punktową, dzięki czemu zapewni optymalne podparcie ciała. Po wstaniu użytkownika, materac wraca do pierwotnego kształtu niemalże w tej samej sekundzie. Bez względu na pozycję, w której użytkownik lubi spać, układ szkieletowy zachowuje zdrową pozycję. Przy spaniu na plechach utrzymane są naturalne krzywizny, przy pozycji na boku, z kolei zachowana jest linia prosta. Dzięki temu, układ mięśniowy pleców i szyi może odpocząć. Wstajemy, więc wypoczęci, bez przykrych dolegliwości. Pianka wysokoelastyczna świetnie sprawdza się na podwójnych łóżkach. Nawet w przypadku, gdy pomiędzy partnerami jest spora różnica wagi materiał odkształca się jedynie w miejscu nacisku. Druga osoba nie odczuwa dyskomfortu. Materiał ten jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w łóżeczkach dziecięcych.

Jeżeli posłanie ma służyć alergikowi, pianka wysokoelastyczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Materiał ten jest w pełni antyalergiczny. Jego struktura nie pozwala na wchłanianie kurzu i zanieczyszczeń organicznych w głąb materaca. W połączeniu ze wspomnianą wyżej dobrą cyrkulacją powietrza, zapobiega to rozwojowi chorobotwórczych mikroorganizmów: pleśni, grzybów, roztoczy i bakterii.

Pianka wysokoelastyczna jest materiałem o niezwykłej wytrzymałości. Pod tym względem ustępuje jedynie piance lateksowej. Jest, więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się jednym posłaniem przez długi czas. Pianka ta może być stosowana na stelażach regulowanych ręcznie i elektrycznie. Jej niska waga ułatwia również z korzystania ze mechanizmów, na przykład schowka na pościel. Bez kłopotu można przewracać materac wykonany z tego surowca.

Materiał ten wykorzystywany jest, jako wkład materaca. Decydując się na model wysokoelastyczny uwzględniający strefy twardości, dodatkowo zyskujemy jeszcze lepszą przewiewność posłania. Dzieje się tak dzięki dodatkowym nacięciom. Modele ze strefami twardości optymalizują zdrowotne właściwości posłania. Nie pozwalają na nadmierne zapadanie się cięższych partii ciała. Materace wysokoelastyczne można nabyć w wariantach z 3, 5 lub 7 strefami trwadości.

Pianka HR jest też używana w charakterze warstwy komfortu w modelach sprężynowych, zarówno kieszeniowych, jak i bonellowych. Dobrze sprawdza się również w połączeniu z pianką poliuretanową, termoelastyczną i lateksową. Wybierając materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej przedłużymy użytkowanie naszego starego posłania lub dodatkowo zwiększymy komfort nowego.

Dodaj komentarz