Materiały tworzące materac – owcza wełna.

Materiały tworzące materac – owcza wełna.
5 ilość ocen: 1

Owcza wełna to materiał pozyskiwany ze strzyżenia, jak sama nazwa wskazuje. Jest to surowiec, który zawiera dużą ilość lanoliny, czyli składnika, który wykorzystywany jest zarówno w farmaceutyce, jak i kosmetologii. Lanolina może powodować uczulenie, przez zakupem materaca z wełną należy wykluczyć alergię.

W każdym innym wypadku, materiał ten może być uważany za antyalergiczny. Owcza wełna nie wchłania kurzu i nie pozwala na rozwój roztoczy, pleśni ani grzybów. Surowiec ten uważany jest również za antybakteryjny. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku świetna przewiewność, która zapewnia odprowadzanie wilgoci. Zastosowanie owczej wełny zmniejsza ryzyko całkowitego przemoczenia materaca. Zakłada się, że materiał ten nie wchłania wilgoci na głębokość większą niż 1/3 własnej grubości.

Surowiec pozyskiwany z owczego runa ma wybitne właściwości zdrowotne. Bardzo dobrze wpływa na poprawę krążenia krwi w organizmie. Zaleca się, by materiał ten stosowały osoby, którym dokuczają bóle pochodzenia reumatycznego. Owcza wełna przynosi sporą ulgę. Entuzjaści zagadnień bioenergetycznych zwracają uwagę na bardzo dobre właściwości tego materiału, jako neutralizującego niekorzystne oddziaływanie żył wodnych oraz pól elektromagnetycznych. Zaleca się stosowanie owczej wełny również celem profilaktyki przeciwodleżynowej i by zapobiegać odparzeniom.

Wełna owcza charakteryzuje się właściwościami termoregulującymi. Pozwalają utrzymać stałą ciepłotę ciała. Podaje się, że ten materiał świetnie sprawdza się zarówno przy -20, jak i +20 stopniach Celsjusza.

Materiał ten ma właściwości dźwiękoszczelne. Filc, wykonywany z owczego runa często stanowi warstwę ochronną w materacach sprężynowych. Nie tylko zapobiega przebijaniu się pojedynczych sprężyn w formatce bonellowej, ale też wygłusza dźwięk pracującego wkładu.

Owcza wełna może być stosowana, jako warstwa komfortu na jednej stronie materacy bonellowych, kieszeniowych lub wykonanych z pianek. W tej sytuacji mówimy o modelach typu „lato/zima”. W chłodniejszych miesiącach runo zapewnia przyjemne poczucie ciepła.

Dodaj komentarz