Jak mata kokosowa wpływa na jakość materaca?

Mata kokosowa jest naturalnym materiałem produkowanym z włókien skorupy orzecha kokosowego, które łączy się za pomocą mleczka kauczukowego. Surowiec ten stosowany jest, jako obłożenie materaca, najczęściej w modelach sprężynowych. Może jednak być również używany w modelach wykonanych z wysokogatunkowych pianek. Mata kokosowa, oprócz tradycyjnych modeli, znajduje również zastosowanie w materacach nawierzchniowych. 

Materiał ten jest dodatkiem, który powinien zainteresować szczególnie osoby preferujące twarde powierzchnie do snu. Połączenie wkładu bonellowego z matą kokosową skutkuje powstaniem materaca o wysokiej twardości i elastyczności powierzchniowej. Model taki będzie najbardziej odpowiedni dla osoby tęższej, śpiącej w pojedynkę. Mata kokosowa dodatkowo zmniejsza elastyczność punktową materaca, więc posłanie to nie sprawdzi się dobrze użytkowane przez dwie osoby.

Z drugiej jednak strony ten usztywniający, naturalny materiał znacząco podnosi wytrzymałość posłania, na którym jest zastosowany. Bez względu na to, czy wybrany przez nas model będzie miał wkład sprężynowy czy piankowy jego odporność na odkształcenia będzie znacząco podniesiona.

Mata kokosowa jest surowcem pochodzenia naturalnego, który nie posiada żadnych składników mogących działać drażniąco na skórę czy drogi oddechowe użytkownika. Poprawia cyrkulację powietrza w materacu. Skutkuje to dobrym odprowadzaniem wilgoci, co z kolei chroni przed rozwojem pleśni, grzybów i bakterii w posłaniu. Użytkownik odczuwa na swej skórze miłe wrażenie świeżości i zmniejsza się wydzielanie potu. Osoby zainteresowane zagadnieniami z zakresu bioenergetyki podkreślają wysokie właściwości maty kokosowej w zakresie niwelowanie niekorzystnych oddziaływań żył wodnych i zagrożeń ze strony pół elektromagnetycznych.

Zestawienie tego naturalnego materiału z piankami, na przykład lateksową podniesie twardość i wytrzymałość materaca i pozwoli jednocześnie cieszyć się właściwym podparciem kręgosłupa. Modele nawierzchniowe wyposażone w matę kokosową mają za zadanie głównie usztywnić i wyrównać zniekształconą, niewygodną i niezdrową powierzchnię dotychczas użytkowanego materaca czy wersalki. Jeżeli taki produkt z grupy nawierzchniowych zastosujemy na nowym materacu mata kokosowa pozwoli podnieść twardość posłania do preferowanego przez nas poziomu. Dodatkowo podniesie się przewiewność, a więc komfort użytkowania i higieniczność łóżka.

Dodaj komentarz