Najlepszy materac dla singla.

Jeżeli osoba, która nie posiada partnera poszukuje materaca dla siebie znajduje się w tej komfortowej sytuacji, że może wybrać dowolny model. Każdy rodzaj wkładu, czy to sprężynowego czy piankowego, może okazać się odpowiedni. Wystarczy zdecydować się na preferowaną twardość, wziąć pod uwagę ewentualne dolegliwości zdrowotne i stan konta i można wybierać z szerokiej gamy modeli. 

Single, w przeciwieństwie do osób poszukujących materaca dla pary, mogą rozważyć kupno materaca z wkładem bonellowym. Modele te, dzięki elastyczności powierzchniowej równomiernie rozprowadzają ciężar ciała po całej płaszczyźnie. Daje to gwarancję, że pomimo stosunkowo niewielkiej ceny, posłanie będzie długo opierać się odkształceniom i stanowić inwestycję na szereg długich lat. Formatka bonellowa występuje w materacach raczej twardszych, więc będzie to rozwiązanie korzystne dla osób nielubiących spać na materacach zbyt miękkich i osób tęższych. Dla tej ostatniej grupy konsumentów ważny może być fakt, że dzięki elastyczności powierzchniowej nie ma ryzyka nadmiernego zapadania się w posłanie. Modele bonellowe zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, co pozwala utrzymać higieniczność materaca a użytkownikowi daje uczucie świeżości.

Formatka pocket to z kolei propozycja dla singli, którzy lubią cieszyć się niezwykłym komfortem. System niepołączonych ze sobą, walcowatych sprężynek sprawia, że każda ugina się indywidualnie jedynie w miejscu nacisku. Dzięki temu użytkownik zyskuje wiele punktów podparcia, dzięki czemu jego układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny, a mięśnie mogą odpocząć. By całkowicie dostosować materac kieszeniowy do swoich potrzeb można wybrać ilość sprężyn na 1 metrze2 (wariant Pocket, Multipocket lub Luxpocket) oraz materiał stanowiący obłożenie, na przykład matę kokosową lub wysokogatunkowe pianki.

Jeżeli użytkownik zmaga się z alergią warto zdecydować się na model piankowy. Każdy z nich, podobnie jak formatka pocket, wykazuje się elastycznością punktową, ale dzięki budowie materiału nie ma ryzyka przedostawania się do wnętrza zanieczyszczeń organicznych czy kurzu, mogących stanowić środowisko rozwoju roztoczy. Dzięki dobrej przewiewności wysokogatunkowe pianki dobrze odprowadzają wilgoć, więc nie rozwijają się w posłaniu grzyby, bakterie czy pleśń. Materace wysokoelastyczne i lateksowe są również bardzo wytrzymałe, stanowią, więc inwestycję na długi czas. Jeżeli użytkownik zmaga się z bólami lub jest osobą w okresie rekonwalescencji, warto rozważyć zakup materaca termoelastycznego. Pianka VISCO odkształca się pod wpływem temperatury ciała, zmniejszając nacisk w miejscach, gdzie odczuwany jest ból.

Jak już wspomniano wyżej, pianki mogą stanowić wkład materaca, ale również stanowić warstwę komfortu w modelach sprężynowych. Decydując się na piankę lateksową warto pamiętać, by zawartość naturalnego mleczka kauczukowego stanowiła co najmniej 20% składu, gdyż wtedy będziemy mieć gwarancję właściwej przewiewności.

Dodaj komentarz