Czemu materac nagle nam nie służy?

Czemu materac nagle nam nie służy?
5 ilość ocen: 1

            Jeśli użytkujemy swój stary materac już kilka lat może zdarzyć się, że sen zaczyna nam jakby nie służyć. Nie wstajemy wypoczęci. Trudniej nam znaleźć odpowiednią pozycję do snu, bardziej się w nocy kręcimy. W takiej sytuacji warto odchylić pościel i przyjrzeć się powierzchni materaca. Jeśli zauważymy, że jego powierzchnia jest nierówna to znaczy, że znaleźliśmy winowajcę naszej pogarszającej się kondycji. 

            Zniekształcony materac bardzo źle wpływa na nasz sen, a użytkowany przed dłuższy czas może nawet skutkować dokuczliwym bólem. Warto zastanowić się nad zmianą posłania. Gdy poprzedni model bardzo dał nam się we znaki, dla przeciwwagi warto zakupić materac gwarantujący niezwykle komfortowy i zdrowy sen. Dla zwolenników wkładów sprężynowych godne polecenia będą materace kieszeniowe. Sprężyny nie są połączone w jedną całość, tylko zamknięte są w pojedynczych przegródkach. Poskręcane w kształt walca druciki, pracują indywidualnie pod wpływem nacisku ciała. Doskonale, więc dostosowują się do pozycji użytkownika. Bez względu na to, czy lubimy spać na plecach, boku czy brzuchu, nasz kręgosłup zachowuje naturalne krzywizny. Budzimy się wypoczęci, gdyż nasze mięśnie również odpoczywają. Materace kieszeniowe świetnie sprawdzają się, jako posłania dla dwóch osób, gdyż nie przenoszą ruchu po całej powierzchni. Decydując się na formatkę pocket pamiętajmy, że im większa ilość sprężyn na metr2, tym większa wygoda i lepsze podparcie ciała. Wariant Pocket to 272 sprężyny/m2, Multipocket 508 sprężyn/m2 a w modelu Luxpocket znajduje się aż 1000 sprężyn na 1 metrze2 posłania.

            Jeśli chcemy zapewnić sobie komfortowy sen i mieć gwarancję, że materac długo nam posłuży to dobrym rozwiązaniem będą wysokiej jakości pianki: termoelastyczna, wysokoelastyczna lub lateksowa. Podobnie jak formatka pocket, cechują się one elastycznością punktową, która gwarantuje świetne podparcie ciała i zapewnia komfort użytkowana nawet przez dwie osoby. Materace wysokoelastyczne i lateksowe są gwarancją bardzo dużej żywotności. Pianka termoelastyczna będzie z kolei dobrym rozwiązaniem, gdy jedną z przyczyn, dla których nasz dotychczasowy materac stał się niewygodny, jest pogarszający się stan zdrowia. Gdy zmagamy się z bólem, na przykład wiążący się z rozwojem stanu zapalnego, pianka VISCO będzie dobrym rozwiązaniem. Reaguje, bowiem na temperaturę ciała, więc w miejscu zmienionym chorobowo odkształci się mocniej, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Wpływa również na poprawę krążenia krwi.

            W sytuacji, gdy nie możemy zmienić starego posłania, materace nawierzchniowe zredukują nierówności i pozwolą nam znów cieszyć się zdrowym snem.

            Jeśli korzystając ze starego materaca zaczęły nam dokuczać wysypka czy zaczerwienienie oczu, znaczy to, że w posłaniu rozwinęły się alergeny. W takiej sytuacji wysokogatunkowe pianki również będą dobrym rozwiązaniem. Są przewiewne, a jednocześnie nie pozwalają na zbieranie się we wnętrzu materaca zanieczyszczeń. Dzięki temu nie tworzy się środowisko do rozwoju pleśni, grzybów, bakterii ani roztoczy.

Dodaj komentarz